C.S. Lewis

Autorka: Józefina Jagodzińska

C. S. LewisClive Staples "Jack" Lewis - ur. 29 listopada 1898 w Belfaście, zm. 22 listopada 1963 roku w Kilns.
 
C.S. Lewis urodził się ze Słońcem w Strzelcu i Księżycem w Bliźniętach, a więc na pełni. Już samo takie połączenie luminarów wskazuje na silną osobowość, która wybije się w swoim środowisku ze względu na wysokie zdolności interpesonalne, zamiłowania naukowe, filozoficzne,  umiejętność atrakcyjnego mówienia i pisania i wreszcie ogromna fascynacja przyrodą i zwierzętami.  Godzina urodzenia Lewisa jest nieznana, ale tak ze względu na charakter jego zainteresowań, jak i bardzo specyficzne życie osobiste i perypetie związane z trzema ważnymi odnotowanymi kobietami jego życia oraz silny kontakt z bratem przez całe życie, wg mnie pisarz urodził się z Księżycem w Bliźniętach w koniunkcji z planetami pokoleniowymi.

Horoskop C.S. Lewis

Jeśli spojrzeć na jego horoskop, widoczna jest kluczowa, bardzo mocna opozycja nie tylko na osi luminariów, ale w grę wchodzą tutaj także Neptun, Pluton i Haumea w Bliźniętach oraz Saturn, Uran, Wenus w Strzelcu.  Dodajmy do tego płomiennego Marsa w Lwie, a stanie się jasne, dlaczego opisy u Lewisa są tak plastyczne, ożywiające ducha średniowiecza jak witraż ożywia wnętrze katedry. Symboliczne przedstawienie Chrystusa pojawiającego się w  innym świecie jako lwa Aslana, syna Władcy zza Morza, co jest interesującą topologią,  także w kontekście położenia Marsa w horoskopie Lewisa, z przesłaniami Aslana takimi jak te:

- Do mojego kraju można się dostać z każdego świata;


-
Byłem tu przez cały czas – odpowiedział – ale dopiero ty sprawiłaś, że stałem się widzialny;

- Jeśli ktokolwiek wyrządza okrucieństwo w moje imię, wówczas, choć wymawia imię Aslana służy Taszowi, i to Tasz przyjmuje jego czyn. Czy zrozumiałeś to, moje dziecko?


Warto na koniec zauważyć, że obydwa znaki, tak ważne w tym horoskopie, a wiec Strzelec i Bliźnięta, są związane z młodością, zaś największą popularność (poza odczytami par excellence kaznodziejskimi, które później były redagowane by przybrać formę książkową), przyniosły mu Opowieści z Narni,  a więc książki przeznaczone młodego czytelnika.

 
Józefina Jagodzińska,
23.III.2016, Warszawa
 
Data urodzenia: 29 listopada 1898, godzina nieznana, RR: X.
Miejsce urodzenia: Belfast, Wielka Brytania.

Zdjęcie Pauliny Baynes udostępnione na zasadzie fair-use,
autor: Arthur Strong, 1947, źródło skanu: Zealot.

Zobacz też:
Pauline Baynes
J.R.R. Tolkien


Kategorie:  astrologia, astrologia urodzeniowa, horoskop, radiks, radix, kosmogram, biogram, C.S. Lewis, miediewista, teolog,  pisarz, baśnie, fantastyka.


Tekst pochodzi ze strony - www.uni-garden.com - Astrologia i Tarot w praktyce - Warszawa.