UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Artysta podobnie jak myśliciel czy uczony szuka prawdy i przywołuje ją."

Joseph Conrad

Pauline BaynesAutorka: Józefina Jagodzińska

Pauline Bayney, 1974Pauline Diana Baynes - ur. 9 września 1922 w Hove (Sussex, GB), zm. 1 sierpnia 2008 w Dockenfield (Surrey, GB).

Pauline Baynes urodziła się ze Słońcem w Pannie i Księżycem w Baranie. To drugie, mimo że nieznana jest godzina urodzenia ilustratorki, położenie Księżyca w znaku jest pewne - tego dnia Księżyc przez cały dzień znajdował się w Baranie. W Polsce i nie tylko jest znana przede wszystkim ze zilustrowania Opowieści z  Narni C.S. Lewisa oraz dwóch opowiadań J.R.R. Tolkiena wydanych w jednej książeczce (Rudy Dżil i jego pies i Kowal z Podlesia Większego). Wiedząc, jak pracowite są osoby spod znaku Panny, nie może dziwić, ze poza tymi najbardziej znanymi pracami Pauline Baynes zilustrowała ponad 100 książek. Także niezwykle precyzyjne mapy świata Tolkiena są jej autorstwa, w czym przydała się umiejętność tworzenia map i modeli nabyta w trakcie II Wojny Światowej - w 1940 roku w wieku 18 lat Pauline zgłosiła się jako ochotniczka do Ministerstwa Obrony, skąd skierowano ją do departamentu kartograficznego.

Horoskop Pauline Baynes

W tym horoskopie interesujące są opozycja Słońca do Urana, która w jej wypadku odpowiada za niepośledni talent przedstawiania innych światów, długo utrzymujący się młody wygląd, a także za nagłe, udane małżeństwo, w które weszła w wieku 39 lat i które trwało aż do znów, nagłej śmierci jej egzotycznego męża, byłego niemieckiego więźnia wojennego, który po zakończeniu wojny został w  Anglii, Fritza Otto Gasha. Jak pisze Charlotte Cory, małżeństwo Pauliny było bardzo zaprzyjaźnione w Tolkienami i często odwiedzali ich już na emeryturze Tolkiena w Bournemouth. Nic dziwnego - Tolkien i Baynes mieli kilka kompatybilnych układów w horoskopie porównawczym, a dodatkowym spoiwem ich przyjaźni była wspólna wrażliwość religijna, czego nie można powiedzieć o kontaktach obydwojga z C.S. Lewisem.

Druga interesująca, i możliwa opozycja to aspekt między Księżycem a Jowiszem, który wskazuje ciepły charakter, opiekuńczość i wreszcie na możliwość macierzyństwa w średnim wieku. Dodatkowo trygon do Neptuna w Lwie wskazywałby na źródła wielkiej wyobraźni i umiejętności przekucia literackich wizji na widzialne obrazy, bez których Narnia pozostałaby niesprecyzowanym obrazem uzależnionym od indywidualnej wyobraźni czytelnia, tak jak to się stało z tolkienowskim Hobbitem.

Józefina Jagodzińska,
23.III.2016, Warszawa
 
Data urodzenia: 9 września 1922, godzina nieznana, RR: X.
Miejsce urodzenia: Hove, Sussex, Wielka Brytania
Zdjęcie Pauliny Baynes udostępnione na zasadzie fair-use,
autor nieznany, źródło skanu: Peter Trophe .

Zobacz też:
C. S. Lewis
J.R.R. Tolkien
Strona Pauliny Baynes
Okładki Opowieści z Narni
Archives West
 

Kategorie:  astrologia, astrologia urodzeniowa, horoskop, radiks, radix, kosmogram, biogram, Pauline Baynes, ilustrator, ilustratorka, baśnie, fantastyka.


 

Przeglądasz: Pauline Baynes / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa