UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Szczytem, do którego wznieść się może słaby umysł, to jest zdolność wynajdywania słabostek wielkich ludzi."

Georg Christoph Lichtenberg

Cate BlanchettAutorka: Józefina Jagodzińska

Cate BlanchettCate Blachett, właściwie Katherine Elise Blanchett - ur. 14 maja 1969 w Melbourne.

Cate Blanchett urodziła się z ascendentem i  Słońcem w Byku oraz Księżycem w Baranie. Słońce aktorki jest w opozycji do Neptuna, co od razu wskazuje na wielki talent artystyczny. Cate ma Wenus w Baranie, która często występuje u aktorek, które są amantkami, żeby wymienić Marylin Monroe, Elisabeth Taylor, Audrey Hepburn czy wreszcie Katherine Hepburn, którą zagrała w Aviatorze tak przekonująco, że dostała za tę rolę Oscara. Nota bene Katherine Hepburn także była solarnym Bykiem.

Warto zwrócić uwagę na Księżyc, który znajduje się na końcu znaku Barana, pozostając w koniunkcji z Saturnem w Byku. Nie znam osób z taką koniunkcją, które nie miały problemów rodzinnych w młodym wieku. W przypadku Cate był to zawał serca i śmierć jej ojca, kiedy miała 10 lat. Taka koniunkcja nie ma jednak samych minusów.  Wielką zaletą tego układu jest szczupła figura i wydłużone proporcje ciała, które od czasów Grecji archaicznej są jednym z ważnych, powracających modeli kanonu piękna.

Horoskop Cate Blanchett

W tym horoskopie jest też ładny, ścisły trygon Wenus i Marsa, przy czym Wenus jest w koniunkcji z Prozerpiną, a więc na wizerunek Cate Blanchett reprezentuje jeden z pokoleniowych ideałów kobiecości. Innym aspektem tego zestawu jest z jednej strony naturalność, z jaką weszła  w rolę Galadrieli, królowej elfów, jako istota z dużym komponentem żywiołu Ziemi. Elfa, który z punktu widzenia świata tolkienowskiego jest istotą reprezentującą wyższą oktawę Ziemi. Jednocześnie dzięki Ceres w Wodniku Blanchett nadała odtwarzanej przez siebie postaci wszelkich cech cichego ekscentryzmu i zdolności przewidywania, jakie cechują ten znak. Scena ze zwierciadłem Galadrieli wręcz archetypowo wpisuje się w symbolikę tak znaku Wodnika, jak i karty Gwiazda. Myślę, że Tolkien,  który miał Wenus w Wodniku i którego ukochana żona Edith była solarnym Wodnikiem, a więc to właśnie ją należy traktować jako wzorzec dla żeńskich elfów, byłby zachwycony tą postacią, choć nie samym filmem.

Ciekawa jest też w tym horoskopie opozycja Merkury - Mars, które w wypadku Blanchett, poza sprawami osobistymi, realizuje się przez szalenie wiarygodne wcielanie się w rolę, tak na poziomie werbalnym, jak i fizycznym. Każda grana przez nią postać, mimo pewnych podobieństw, które pozwalają umieścić ją także w kategorii klasycznej gwiazdy filmowej, ma swój indywidualny rys: kim innym jest Jasmine, hipokrytka na krawędzi załamania z Blue Jasmine, kim innym dzielna pionierka Magdalena Gilkeson z Zaginionych, a kim innym nieustraszona Charlotte współpracująca z Résistance w Charlotte Gray.

 
Józefina Jagodzińska,
24.III.2016, Warszawa
 
Data urodzenia: 14 maja 1969, godz. 6:40, RR: C.
Miejsce urodzenia: Melbourne, Australia.
Zdjęcie figury Cate Blanchett wykonane przez Evę Rinaldi
w australijskim gabinecie Madame Tussauds, licencja CC.

Zobacz też:
J.R.R. Tolkien
Narodziny Drogi Mlecznej

Kategorie:  astrologia, astrologia urodzeniowa, horoskop, radiks, radix, kosmogram, biogram, Cate Blanchett, aktorka, aktor, film, sztuka.

Przeglądasz: Cate Blanchett / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa