Cate Blanchett

Autorka: Józefina Jagodzińska

Cate BlanchettCate Blachett, właściwie Katherine Elise Blanchett - ur. 14 maja 1969 w Melbourne.

Cate Blanchett urodziła się z ascendentem i  Słońcem w Byku oraz Księżycem w Baranie. Słońce aktorki jest w opozycji do Neptuna, co od razu wskazuje na wielki talent artystyczny. Cate ma Wenus w Baranie, która często występuje u aktorek, które są amantkami, żeby wymienić Marylin Monroe, Elisabeth Taylor, Audrey Hepburn czy wreszcie Katherine Hepburn, którą zagrała w Aviatorze tak przekonująco, że dostała za tę rolę Oscara. Nota bene Katherine Hepburn także była solarnym Bykiem.

Warto zwrócić uwagę na Księżyc, który znajduje się na końcu znaku Barana, pozostając w koniunkcji z Saturnem w Byku. Nie znam osób z taką koniunkcją, które nie miały problemów rodzinnych w młodym wieku. W przypadku Cate był to zawał serca i śmierć jej ojca, kiedy miała 10 lat. Taka koniunkcja nie ma jednak samych minusów.  Wielką zaletą tego układu jest szczupła figura i wydłużone proporcje ciała, które od czasów Grecji archaicznej są jednym z ważnych, powracających modeli kanonu piękna.

Horoskop Cate Blanchett

W tym horoskopie jest też ładny, ścisły trygon Wenus i Marsa, przy czym Wenus jest w koniunkcji z Prozerpiną, a więc na wizerunek Cate Blanchett reprezentuje jeden z pokoleniowych ideałów kobiecości. Innym aspektem tego zestawu jest z jednej strony naturalność, z jaką weszła  w rolę Galadrieli, królowej elfów, jako istota z dużym komponentem żywiołu Ziemi. Elfa, który z punktu widzenia świata tolkienowskiego jest istotą reprezentującą wyższą oktawę Ziemi. Jednocześnie dzięki Ceres w Wodniku Blanchett nadała odtwarzanej przez siebie postaci wszelkich cech cichego ekscentryzmu i zdolności przewidywania, jakie cechują ten znak. Scena ze zwierciadłem Galadrieli wręcz archetypowo wpisuje się w symbolikę tak znaku Wodnika, jak i karty Gwiazda. Myślę, że Tolkien,  który miał Wenus w Wodniku i którego ukochana żona Edith była solarnym Wodnikiem, a więc to właśnie ją należy traktować jako wzorzec dla żeńskich elfów, byłby zachwycony tą postacią, choć nie samym filmem.

Ciekawa jest też w tym horoskopie opozycja Merkury - Mars, które w wypadku Blanchett, poza sprawami osobistymi, realizuje się przez szalenie wiarygodne wcielanie się w rolę, tak na poziomie werbalnym, jak i fizycznym. Każda grana przez nią postać, mimo pewnych podobieństw, które pozwalają umieścić ją także w kategorii klasycznej gwiazdy filmowej, ma swój indywidualny rys: kim innym jest Jasmine, hipokrytka na krawędzi załamania z Blue Jasmine, kim innym dzielna pionierka Magdalena Gilkeson z Zaginionych, a kim innym nieustraszona Charlotte współpracująca z Résistance w Charlotte Gray.

 
Józefina Jagodzińska,
24.III.2016, Warszawa
 
Data urodzenia: 14 maja 1969, godz. 6:40, RR: C.
Miejsce urodzenia: Melbourne, Australia.
Zdjęcie figury Cate Blanchett wykonane przez Evę Rinaldi
w australijskim gabinecie Madame Tussauds, licencja CC.

Zobacz też:
J.R.R. Tolkien
Narodziny Drogi Mlecznej

Kategorie:  astrologia, astrologia urodzeniowa, horoskop, radiks, radix, kosmogram, biogram, Cate Blanchett, aktorka, aktor, film, sztuka.

Tekst pochodzi ze strony - www.uni-garden.com - Astrologia i Tarot w praktyce - Warszawa.