UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Miej ty sobie pałace, ja swój domek ciasny. Prawda, ze nie wspaniały. Szczupły, ale własny."

Ignacy Krasicki, Żółw i mysz

Danuta "Inka" SiedzikównaAutorka: Józefina Jagodzińska

Danuta "Inka" SiedzikównaDanuta "Inka" Siedzikówna - ur. 9 września 1928 w Gruszczewinie, zm. 28 sierpnia 1946 w Gdańsku, godz. 6:15.

Inka urodziła się ze Słońcem w Pannie i Księżycem w Baranie, a więc ma w horoskopie taki sam układ świateł, jak Pauline Baynes. Kto wie, jaki talent straciliśmy wraz z jej przedwczesną śmiercią - różnica wieku między nimi to zaledwie 6 lat. Niestety, dane Inki nie są pełne, ale na podstawie silnej obsady znaku Panny można zakładać, że była świetnym materiałem na lekarza, naukowca pracującego w materia medica, farmacji, żywieniu etc.

Magdalena Tulli, pisarka urodzona 9 lat po egzekucji Inki, w łódzkim wydaniu Gazety Wyborczej z 7.02.2014. wypowiedziała skandaliczną kwestię:
Zdarza się czasem, że trzeba umrzeć, ale nie powinniśmy się tym niezdrowo podniecać. Podniecanie się tym, że zginęła z okrzykiem na ustach, ma w sobie coś dwuznacznego. Możemy się martwić, że została zamordowana, możemy współczuć, możemy szanować wybór, ale ekscytować się? Hitlerowscy zbrodniarze skazani na śmierć też ginęli z okrzykiem "Heil Hitler".

Jeśli już ktoś otwiera usta w  takiej sprawie, to powinien umieć postawić się w tamtej sytuacji i uszanować tragedię wcześniejszego pokolenia. Inka nie znalazła się przypadkiem w AK - wcześniej Niemcy zamordowali jej matkę, później Sowieci napadli nie tylko na AK, ale polską ludność cywilną, a nie odwrotnie. Tragedię, która między innymi polegała na tym, że tym ludziom nie pozwolono żyć, ale wyłapywano ich metodami hycla i mordowano sposobem rzeźnika. O żadnym rozwoju talentów, także tych, którzy skapitulowali, nie było mowy. Ba, o dozwoleniu na normalne życie. Osoba, która nie odróżnia ludzi pokroju Eichmanna od patriotycznej nastolatki, która robiła dokładnie to samo, co Czerwony Krzyż, sama się kompromituje, tak etycznie, jak i intelektualnie.

Godzina urodzenia Inki nie jest znana, ale wiemy,
tego dnia Księżyc był cały dzień w Baranie. Warto zwrócić uwagę na Wielki Krzyż w jej horoskopie w znakach zmiennych, z opozycją Słońca do jego władczyni i z trudnym połączeniem Mars - Saturn. Osoby z aspektami Mars - Saturn są w stanie znieść o wiele większy poziom stresu, niż inni ludzie i wręcz jeśli napięcia nie ma w dostatecznej ilości, to same go generują, poszukując trudnych zadań i wyzwań. Nikt się pewnie nie spodziewał, że tę młodą dziewczynę będzie stać na upór i hart ducha.

Horoskop Danuta Inka Siedzikówna Inka

 


Widząc w horoskopie  Inki Księżyc w Baranie pomyślcie o naszej medalistce Justynie Kowalczyk, która ma podobny układ luminarów - Słońce w Koziorożcu i Księżyc w Baranie, która wygrała bieg narciarski i zdobyła złoty medal w Soczi ze złamaną stopą.

Jest tu jednak pewien ciekawy niuans - w horoskopie Siedzikówny Księżyc jest w koniunkcji z Westą, co informuje, że Inka była osobą nie tylko dziarską, ale i ciepłą, posiadającą umiejętność troszczenia się się o otoczenie, co jak wiadomo z relacji jej życia jako sanitariuszki, objawiało się także w humanitarnym podejściu do wszystkich rannych, także do bandytów UB. Niestety, mimo zeznań na jej korzyść funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa (sic!) i barku jakichkolwiek dowodów wskazujących na to, że walczyła z bronią w ręku, została skazana w parodii procesu sądowego, a  ułaskawienie od Bieruta nie nastąpiło, mimo że Inka w chwili śmierci nie miała ukończonych 18 lat.

Kilka słów o jej śmierci: została zamordowana po dwutygodniowym, okrutnym i bezskutecznym śledztwie katyńskim sposobem, strzałem w tył głowy, przez członka NKWD, podporucznika Franciszka Sawickiego. Szeregowi żołnierze KBW nie byli w stanie wykonać wyroku i celowo chybiali. Już samo to pokazuje, że nawet oprawcy wiedzieli, że zabijają niewinną osobę.
Razem z nią, w ten sam sposób, zginął Feliks "Zagończyk" Selmanowicz, 42-letni żołnierz z tej samej V Wileńskiej Brygady AK. Obydwoje zdążyli krzyknąć przed egzekucją: Niech żyje Polska!

Mord sądowy odbył się tuż po nowiu w Pannie, a wiec w momencie krytycznym, niecały tydzień przed urodzinami Inki, wreszcie z aplikacyjną Lilith w tranzytowej koniunkcji z jej urodzeniowym Saturnem.

Przez wiele lat nie było wiadomo, standardowo w przypadku żołnierzy wyklętych, gdzie jest ciało Inki. Zostało odnalezione dopiero we wrześniu 2014 na cmentarzu garnizonowym w Gdańsku przez ekipę dr Krzysztofa Szwagrzyka z IPN.

Danuta "Inka" Siedzikówna to dziewica-bohaterka, podobnie jak Emilia Plater z powstania listopadowego i Anna Pustowójtówna z powstania styczniowego, a więc należy do polskiego panteonu narodowego.
 

Józefina Jagodzińska,
25.III.2016, Warszawa
 
Data urodzenia: 9 września 1928, godzina nieznana, RR: X.
Miejsce urodzenia: Gruszczewina, woj. podlaskie, Polska
Zdjęcie Inki udostępnione na zasadzie CC,
autor nieznany, źródło skanu: Topory.

Zobacz też:
Pauline Baynes
Biogram w IPN
Pogrzeb Inki i Zagończyka
Audycja Polskiego Radia
Inka 1946 - ja jedna zginę
Serce dla Inki
Mordercy Danuty Siedzikówny "Inki"
Koniec systemu odc. 21 cz. "Inka" i "Bury" - kto się boi wyklętych z Podlasia
 
 

Kategorie:  astrologia, astrologia urodzeniowa, horoskop, radiks, radix, kosmogram, biogram, Danuta "Inka" Siedzikówna, Inka, Danuta Siedzikówna, sanitariuszka, dziewica-bohater, AK, V Wileńska Brygada AK, żołnierze wyklęci, polskie powstanie antykomunistyczne.


Przeglądasz: Danuta "Inka" Siedzikówna / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa