UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Z miłością jest jak ze zbożem: kto chce zbierać żniwa, musi siać."

Jeremias Gotthelf

Joanna d'ArcAutorka: Józefina Jagodzińska

Joanna D'Arc, Albert Lynch, 1903Joanna d'Arc - fr. Jeanne d'Arc, znana też jako Dziewica Orleańska (La Pucelle d'Orléans), licząc wedle kalendarza juliańskiego ur. 6 stycznia 1412 w Domrémy-la-Pucelle, zm. 30 maja 1430 w Rouen.

Kilka słów o przyjętej dacie urodzenia. Regine Pernoud podaje za  listem szambelana Percevala de Boullainvilliers z 21 czerwca 1429, że Joanna  urodziła się  w święto Epifanii. Sama Joanna podając swój wiek w trakcie przesłuchań wskazywała na rok 1412. Przystańmy na to założenie, mimo że w bazach anglojęzycznych można znaleźć i rok 1413, i 1410. W przypadku bohaterki tego tekstu lepiej, jak sądzę, kierować się źródłami francuskimi.


Joanna d'Arc urodziła się ze Słońcem w Koziorożcu w luźnej koniunkcji z Wenus i Księżycem w Wadze, prawdopodobnie w koniunkcji z Jowiszem. Jej luminaria są położone w układzie kwadraturowym, co daje skomplikowaną osobowość i wielkie ambicje, które skłaniały ją do nietuzinkowych wyborów i ekstremalnych poświęceń. Dlatego też jej rola w ratowaniu świata, a konkretnie w tamtym czasie i miejscu niezawisłości Francji była aktywna, przywódcza i doprowadziła scalenia królestwa, a ją samą do utraty życia.

Joanna d'Arc horoskop

Ciekawa  w tym horoskopie jest opozycja Ceres i Merkurego do Neptuna, która dała tak jej zdolność do odbierania wizji, jak i umiejętność przezywania ich innym, zdolność natchnienia innych ludzi, a więc i charyzmę. Warto zauważyć, że w znakach kardynalnych do czynienia z luźnym Wielkim Krzyżem, w którym poza wymienionymi wyżej planetami są także Prozerpina w Baranie i Jowisz, prawdopodobnie z Księżycem w  koniunkcji. To wyjaśnia, dlaczego tej niewykształconej dziewczynie dzięki uporowi i zdolnościom przekonywania udało się przekonać do swojej wizji króla i inne osoby decyzyjne.

Lilith dodaje tym aspektom niespodziewane drugie dno, dotyczące motywacji silniejszej, niż można byłoby się spodziewać. Służba Francji stała się jej życiowym powołaniem i dopełnieniem przeznaczenia, co potwierdza także koniunkcja Marsa z Cauda Draconis.

Joanna d'Arc jest od 1909 roku beatyfikowana, a od 1920 roku kanonizowana w Kościele łacińskim i jest patronką Francji, Orleanu, a ze względu na towarzyszące jej życiu wizje także telegrafu i telewizji. Jest także patronką ludzi wytykanych za pobożność, jeńców, żołnierzy i patriotów walczących o niepodległość.

 
Józefina Jagodzińska,
III-VIII.2016, Warszawa
 
Data urodzenia:  6 stycznia 1412 kalendarza juliańskiego, RR: DD.
Miejsce urodzenia:
Domrémy-la-Pucelle Lotaryngia.
* Proszę się nie sugerować horoskopem zamieszczonym na astro-databank - ktoś, kto wrzucał te dane, podaje rok 1413, a  więc obraz nieba jest inny.

Zobacz też:
 
Danuta "Inka" Siedzikówna
Jadwiga Andegaweńska

Kategorie:  astrologia, astrologia urodzeniowa, horoskop, radiks, radix, kosmogram, biogram, Joanna d'Arc, Joan of d'Arc, Jeanne d'Arc, dziewica-bohater, święta, święta Kościoła rzymskokatolickiego, święta Kościoła łacińskiego, święta Kościoła rzymskiego, św. Małgorzata, św. Katarzyna, św. Michał archanioł.

Przeglądasz: Joanna d'Arc / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa