Joanna d'Arc

Autorka: Józefina Jagodzińska

Joanna D'Arc, Albert Lynch, 1903Joanna d'Arc - fr. Jeanne d'Arc, znana też jako Dziewica Orleańska (La Pucelle d'Orléans), licząc wedle kalendarza juliańskiego ur. 6 stycznia 1412 w Domrémy-la-Pucelle, zm. 30 maja 1430 w Rouen.

Kilka słów o przyjętej dacie urodzenia. Regine Pernoud podaje za  listem szambelana Percevala de Boullainvilliers z 21 czerwca 1429, że Joanna  urodziła się  w święto Epifanii. Sama Joanna podając swój wiek w trakcie przesłuchań wskazywała na rok 1412. Przystańmy na to założenie, mimo że w bazach anglojęzycznych można znaleźć i rok 1413, i 1410. W przypadku bohaterki tego tekstu lepiej, jak sądzę, kierować się źródłami francuskimi.


Joanna d'Arc urodziła się ze Słońcem w Koziorożcu w luźnej koniunkcji z Wenus i Księżycem w Wadze, prawdopodobnie w koniunkcji z Jowiszem. Jej luminaria są położone w układzie kwadraturowym, co daje skomplikowaną osobowość i wielkie ambicje, które skłaniały ją do nietuzinkowych wyborów i ekstremalnych poświęceń. Dlatego też jej rola w ratowaniu świata, a konkretnie w tamtym czasie i miejscu niezawisłości Francji była aktywna, przywódcza i doprowadziła scalenia królestwa, a ją samą do utraty życia.

Joanna d'Arc horoskop

Ciekawa  w tym horoskopie jest opozycja Ceres i Merkurego do Neptuna, która dała tak jej zdolność do odbierania wizji, jak i umiejętność przezywania ich innym, zdolność natchnienia innych ludzi, a więc i charyzmę. Warto zauważyć, że w znakach kardynalnych do czynienia z luźnym Wielkim Krzyżem, w którym poza wymienionymi wyżej planetami są także Prozerpina w Baranie i Jowisz, prawdopodobnie z Księżycem w  koniunkcji. To wyjaśnia, dlaczego tej niewykształconej dziewczynie dzięki uporowi i zdolnościom przekonywania udało się przekonać do swojej wizji króla i inne osoby decyzyjne.

Lilith dodaje tym aspektom niespodziewane drugie dno, dotyczące motywacji silniejszej, niż można byłoby się spodziewać. Służba Francji stała się jej życiowym powołaniem i dopełnieniem przeznaczenia, co potwierdza także koniunkcja Marsa z Cauda Draconis.

Joanna d'Arc jest od 1909 roku beatyfikowana, a od 1920 roku kanonizowana w Kościele łacińskim i jest patronką Francji, Orleanu, a ze względu na towarzyszące jej życiu wizje także telegrafu i telewizji. Jest także patronką ludzi wytykanych za pobożność, jeńców, żołnierzy i patriotów walczących o niepodległość.

 
Józefina Jagodzińska,
III-VIII.2016, Warszawa
 
Data urodzenia:  6 stycznia 1412 kalendarza juliańskiego, RR: DD.
Miejsce urodzenia:
Domrémy-la-Pucelle Lotaryngia.
* Proszę się nie sugerować horoskopem zamieszczonym na astro-databank - ktoś, kto wrzucał te dane, podaje rok 1413, a  więc obraz nieba jest inny.

Zobacz też:
 
Danuta "Inka" Siedzikówna
Jadwiga Andegaweńska

Kategorie:  astrologia, astrologia urodzeniowa, horoskop, radiks, radix, kosmogram, biogram, Joanna d'Arc, Joan of d'Arc, Jeanne d'Arc, dziewica-bohater, święta, święta Kościoła rzymskokatolickiego, święta Kościoła łacińskiego, święta Kościoła rzymskiego, św. Małgorzata, św. Katarzyna, św. Michał archanioł.

Tekst pochodzi ze strony - www.uni-garden.com - Astrologia i Tarot w praktyce - Warszawa.