Mars w Strzelcu sierpień / wrzesień 2016

Autorka: Józefina Jagodzińska

Drugiego sierpnia Mars wrócił  do Strzelca po miesięcznym pobycie w znaku Skorpiona.  Jeśli spojrzymy na radix, to rzucają się w oczy trzy sprawy. Po pierwsze, górująca pozycja Marsa i jego koniunkcja z MC, po drugie, Mars już od 7 sierpnia wchodzi w aplikacyjną koniunkcję z Saturnem i po trzecie, ponowne wejście Marsa do Strzelca nastąpiło na nowiu w Lwie.  Co na to astrologia? Otwierają się wreszcie możliwości przeprowadzenia realnych, rozsądnych i koniecznych zmian.

Mars w Strzelcu sierpień 2016

Koniunkcja Marsa z MC pokazuje, że przez najbliższe dwa miesiące najważniejszą sprawą będzie korekta i powrót do wcześniej założonych celów.  Szczególnie ważne są takie tematy, jak wykształcenie, nauka języków obcych oraz kondycja fizyczna.

Wiosną 2016 Mars i Saturn przez długi czas przebywały w jednym znaku, tworząc frustrującą atmosferę zawieszenia i barku rozwiązania.
Sierpniowa koniunkcja Marsa z Saturnem jest jedyną w tym roku i przyniesie rozstrzygnięcia dotyczące wyżej wymienionych tematów na najbliższe dwa lata. Będą one dotyczyć przede wszystkim spraw osobistych.

Jedynym wyjątek stanowią tu sprawy męskiej, egzotycznej, religijnej imigracji z zagranicy (Mars w Strzelcu) oraz Wielkiej Brytanii (solarny Koziorożec), a więc w wypadku Europy kwestii regulacji prawnych dotyczących napływu muzułmańskich imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Wschodniej. Apogeum tego procesu nastąpi w ostatnim tygodniu sierpnia, kiedy uściśli się koniunkcja Mars - Saturn oraz 1 września, kiedy nastąpi obrączkowe zaćmienie Słońca, obejmujące Ocean Indyjski, niemal całą Afrykę, nie licząc wybrzeża Morza Śródziemnego oraz południowo-zachodnią część Półwyspu Arabskiego, a więc część Arabii Saudyjskiej, Jemen i część Omanu. Po przejściu Jowisza do Wagi nastąpi co najmniej przełom dyplomatyczny w tej sprawie. 

Mars zmieniający znak na nowiu w Lwie świadczy o tym, że możemy się spodziewać spektakularnych zmian w tym okresie, szczególnie w sprawach związków, bliskich przyjaźni i towarzystwa, w którym się obracamy. Dotyczy to szczególnie osób, które mają silnie obsadzone znaki Barana, Lwa i Strzelca.

Najściślejszy aspekt Marsa po koniunkcji z MC to sekstyl Marsa do Makemake w Wadze w VIII domu. Kurs, jaki obierzemy w ciągu najbliższych dwóch miesięcy ma szerszy kontekst i dotyczy kwestii światopoglądowych, a co za tym idzie, wyboru wspólnoty towarzyskiej i finansowej, z jaką będziemy się wiązać przez długi czas.

Ingres Marsa do Koziorożca nastąpi 29 września, sygnalizując jedynie kontynuację kierunku obranego na początku sierpnia.
 

Józefina Jagodzińska,
4.VIII.2016, Warszawa

 

Kategorie:  astrologia, astrologia tranzytowa, astrologia wydarzeniowa,  astrologia mundalna, astrologia prognostyczna.

 

 

 

Tekst pochodzi ze strony - www.uni-garden.com - Astrologia i Tarot w praktyce - Warszawa.