UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Wszystko podlega naturze."

Demokryt

Zaćmienie Księżyca 16 września 2016Autorka: Józefina Jagodzińska

16 września o 18:54 nastąpi apogeum półcieniowego zaćmienia Księżyca w znaku Ryb. Warto spojrzeć w niebo także później - pomiędzy 20:30 a 21:30 będziemy można zobaczyć pociemniałą górną krawędź tarczy Księżyca.

Zasięg zaćmienia jest bardzo duży, zawiera całą Europę, Afrykę, Australię, Azję z wyjątkiem krańca Półwyspu Czukockiego, prawie całą Antarktydę oraz zachodnie wybrzeża Grenlandii i Ameryki Południowej. To oznacza, że jedynie Ameryka Północna i większa część Ameryki Południowej nie będą poddane wpływom tego zaćmienia. Poniżej horoskop kulminacyjnego  punktu zaćmienia z osiami domów ustawionymi na stolicę Polski.

Zaćmienie Ksieżyca wrzesień 2016

Co na to astrologia? Szczęśliwie jest to przyjemne zaćmienie, szczególnie dla osób, które mają obsadzoną końcówkę drugiego lub trzeci dekanat Bliźniąt. Wszystkie znaki zmienne, mimo wyliczonych poniżej niedogodności, mogą liczyć na różne miłe niespodzianki od losu.  Część z nich będzie dotyczyła spełnienia powołania zawodowego i życiowego, część poprawy zdrowia, część długo oczekiwanego związku.

Interesująca kwestią jest opozycja Merkurego i Neptuna w tym horoskopie. Obydwie planety przebywają w swoich władztwach i domach, są w koniunkcji z węzłami, obydwie są w retrogradacji. Na terenie Polski spodziewałabym się największych przesunięć właśnie tu, najpierw w trybie pracy i stylu życia, a później innych, nieoczekiwanych, ale wymarzonych zmian. Rzecz dotyczy szczególnie mocno spraw spóźnionych, ludzi spóźnialskich oraz osób, które mają w horoskopie natalnym planety w retrogradacji w tych punktach.

Dla osób z mocną obsadą II i III dekanatu znaków zmiennych  to będzie czas spełniania marzeń i wywracania życia do góry nogami w pozytywnym sensie. Odpowiedzialna jest za to magiczna i karmiczna opozycja Księżyca z Chironem do Słońca, które tworzy stellum z Caput Draconis, Merkurym i Jowiszem w Wadze, ten ostatni już w VII domu. Warto zauważyć, że Księżyc jest we władaniu Neptuna, który jest we własnym domu w koniunkcji z Cauda Draconis.


Osoby z mocnymi wpływami Bliźniąt mogą się spodziewać nowych, ciekawych znajomości oraz wielu sytuacji, gdy okaże się, że są niezastąpione.

Osoby z obsadą III dekanatu Panny ze względu na koniunkcję Słońca z Copula, czyli Galaktyką Wir powinny w następnym półroczu uważać na wzrok i nie podejmować pochopnych decyzji - sprawy nie będą szły tak gładko, jak w zeszłym roku. Przybędzie im pracy, a awansów niekoniecznie.

Osoby z obsadą III dekanatu Ryb ze względu na koniunkcję Księżyca z gwiazdą Markab z konstelacji Pegaza czeka poprawa stanu zdrowia oraz wiele absorbujących spraw domowych; nie powinny lekceważyć sygnałów świadczących o nieprzychylności ze strony współpracowników.

Natomiast w sprawach międzynarodowych możemy się niestety spodziewać nasilenia różnego rodzaju propagandy oraz przemocy, których celem będą zwykli ludzie. Położenie Marsa, który jest w koniunkcji z gwiazdą Lesath z gwiazdozbioru Skorpiona i znajduje się na szczycie półkrzyża w domu IX dotyczy oblegania i  zdobywania miast, ataków terrorystycznych oraz kłopotów na morzu (a wiemy, co się od dłuższego czasu dzieje na Morzu Śródziemnym). Wnioskuję zatem, że sytuacja na Bliskim Wschodzie ulegnie eskalacji. W innych miejscach, gdzie liczba obcych w stosunku do miejscowych gwałtownie rośnie, można spodziewać się zamieszek podobnych do tych, jakie zdarzyły się ostatnio w Budziszynie, pomiędzy zaćmieniami. Na szczęście dla nas, z punktu widzenia Polski będą to sprawy odległe, dotyczące innych krajów (Mars w IX domu).

Wpływ zaćmienia będzie odczuwalny do połowy grudnia, przy czym najważniejsze sprawy rozegrają się od połowy września do trzeciego tygodnia października.Józefina Jagodzińska,
16.IX.2016, Warszawa

Kategorie:  astrologia, astrologia tranzytowa, astrologia wydarzeniowa, astrologia mundalna,  astrologia prognostyczna.
Przeglądasz: Zaćmienie Księżyca 16 września 2016 / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa