UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem."

Heraklit z Efezu

Pola NegriAutorka: Józefina Jagodzińska

Pola NegriPola Negri - właściwie Apolonia Chałupiec, ur. 3 stycznia 1897 w Lipnie, zm. 1 sierpnia 1987 w San Antonio. Pola Negri była aktorką kina niemego, symbolem seksu i pierwszą wielką gwiazdą Hollywood.

Pola Negri urodziła się ze Słońcem i Księżycem w znaku Koziorożca, czyli na nowiu. Koniunkcja świateł znajduje się w V domu, który jest związany z twórczością, sztuką i autokreacją, co jest dodatkowo wzmocnione trygonem do  Jowisza i Pars Fortunae położonych na ascendencie aktorki. Osoby urodzone na nowiu zwykle charakteryzuj się niezwykłą wolą przetrwania i siłą przebicia, choć zwykle nie cieszą się idealnym stanem zdrowia.
 
V sektor horoskopu zawiera też ciekawą koniunkcję Merkurego z Chariklo w Wodniku, co świadczy o inteligencji i umiejętności postępowania z ludźmi.
 
Horoskop Pola Negri
Jednym z wyznaczników jej trudnych, a niekiedy nawet tragicznych związków z mężczyznami jest Mars w koniunkcji z Plutonem. Rzecz nie dotyczy jedynie najsłynniejszej sprawy, czyli śmierci na sepsę Rudolfa Valentino, z którym tworzyła jedną z najbardziej rozpoznawalnych par Hollywood. Wiele lat wcześniej, kiedy była małym dzieckiem, jej ojciec został zesłany na Syberię za rewolucyjną działalność przeciw Rosji. Smutne, niezamożne dzieciństwo Apolonii było naznaczone także śmiercią jej dwójki rodzeństwa.
 
To, co daje trudne przejścia w życiu jest często jednocześnie siłą napędową do działania, artystom dając niezwykła siłę ekspresji. Mars i Pluton aktorki są w koniunkcji z dwiema innymi planetami pokoleniowymi, przy czym Neptun dodaje do tego zestawu wdzięk, romantyzm i czar, jakiego oczekujemy od gwiazd ekranu. Jej talent został wcześnie zauważony przez matkę, która mimo trudności finansowych posłała Polę na lekcje tańca i gry aktorskiej, co zaowocowało wspaniałą karierą.
 
Drugi horoskop Poli Negri dotyczy tej części jej życia, który spędziła w Stanach. Jadąc tam po raz pierwszy w 1922 roku, Pola była kobietą po pierwszym rozwodzie i wielką gwiazda europejskiego kina niemego. Aktorka była  jedną z topowych twarzy w Niemczech, gdzie przeprowadziła się w 1917 roku grając u Ernsta Lubitscha. W późniejszych latach jej sekowania zakazał osobiście Adolf Hitler (solarny Byk z Księżycem w Koziorożcu), które miało być jej udziałem ze względu na plotki o jej cygańskim pochodzeniu.

Po zakończeniu kariery aktorskiej w latach trzydziestych ze względu na definitywny koniec kina niemego i zbyt silny akcent jak na gusta amerykańskich odbiorców, aktorka zagrała jeszcze w dwóch  filmach w 1943 i 1964 roku.  Mimo upływu lat, fascynowała Hollywood. Marlena Dietrich (Koziorożec z Księżycem w Lwie) studiowała jej zachowanie, a Billy Wilder  (Rak z Księżycem w Bliźniętach) w 1978 roku nakręcił "Fedorę", gdzie charakter głównej bohaterki wzorowano na niej.
 
Horoskop relokacja Poli Negri Hollywood
Ciekawa jest też Pola Negri na emeryturze, jako właścicielka domu maklerskiego, którego dochody zapewniały jej dostatnie życie. W horoskopie relokacyjnym ten typ zmiany kariery jest widoczny m. in. w położeniu Słońca Poli w VIII domu, który wspiera zainteresowanie pomnażaniem finansów przez systemowe zarządzanie dobrami innych ludzi.
 
Na koniec warto odnotować, że aktorka dożyła 90 lat! Mimo stwierdzonego raka mózgu w ostatnich latach życia  nie poddawała się, ze względu na marne szanse powodzenia nie stosowała też żadnych radykalnych procedur medycznych i w końcu zmarła 1 sierpnia 1987 roku, jak wiele wiekowych osób, na zapalenie płuc. Pochowano ją w złotej szyfonowej wieczorowej sukni i złotym turbanie, jak przystało na jedną z legendarnych królowych dziesiątej muzy.


Józefina Jagodzińska,
styczeń 2017, Warszaw
a

 

 

Data urodzenia: 3 stycznia 1897, godzina 21:00, RR: AA.
Miejsce urodzenia:  Lipno, Polska.
Relokacja w 1917: Belin, Niemcy
Relokacja w 1923: Hollywood, USA
 

Kategorie:  astrologia, astrologia urodzeniowa, relokacja, horoskop, radiks, radix, kosmogram, biogram, Pola Negri, Apolonia Chałupiec, aktorka, gwiazda, Hollywood

Przeglądasz: Pola Negri / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa