Zaćmienie Słońca 26 lutego 2017

Autorka: Józefina Jagodzińska

26 lutego o 15:53 naszego czasu nastąpi apogeum obrączkowego zaćmienia Słońca. Zaćmienie będzie widoczne na półkuli południowej, obejmując południową część Ameryki Południowej, Atlantyk, prawie całą Antarktydę i Afrykę aż do Konga. Częściowe zaćmienie będzie widoczne w całej Afryce Centralnej. W tych rejonach należy się spodziewać największych wpływów.

Zaćmienie Słońca luty 2017

Horoskop zaćmienia jest bardzo przyjemny i podobnie jak w przypadku zaćmienia Księżyca sprzed dwóch tygodni, jego efekty będą widoczne w sierpniu i wrześniu bieżącego roku. Rzecz dzieje się w znaku Ryb, Słońce i Księżyc są w stellum z Merkurym, Węzłem Południowym, Neptunem i Chironem na przełomie VII i VIII domu, a ascendent zaćmienia wypada w znaku Lwa, a więc dyspozytorem końcowym jest Neptun, który jest w swoim własnym znaku i domu wodnym, co jest korzystne oraz Mars, który również znajduje się we swoim własnym znaku i domu ognistym, co jest korzystne. Nów jest w sekstylu do Ceres, która góruje w IX domu. Słońce jest w koniunkcji z pomyślną gwiazdą stała Skat, która przynosi powodzenie i trwałe szczęście.

Apogeum zaćmienia przypada w Polsce na VII i szczyt VIII domu, a więc największe zmiany dotyczą na poziomie społecznym sposobu prowadzenia działań dyplomatycznych na takie, które pomogą osiągać nasze cele gospodarcze. Na poziomie osobistym nastąpi wiele dobrych zmian dotyczących par, małżeństw i ich wspólnej sytuacji materialnej. Zmiany te nastąpią dzięki podejmowaniu właściwych decyzji wynikających z doświadczeń przeszłości, w tym nie popełnianiu po raz kolejny tych samych błędów.

Wszystko to są dobre wiadomości tak dla świata, jak i dla osób, które mają w swoim horoskopie podkreślone znaki Ryb, Barana, Lwa, Byka oraz osób, które mają ważne planety w tych znakach.

Św. Barbara, Wieża, Tarot ŚwiętychJako ciekawostkę podam, że właśnie na czas poprzedzający zaćmienie i samo zaćmienie przeciwnicy prezydenta USA, Donalda Trumpa zaplanowali ogólnoświatową akcję czarnej magii z użyciem własnych paznokci, świecy w kolorze włosów prezydenta, jego zdjęcia oraz karty... Wieża , o czym informują Huffington Post1, New York Post2 i inne, z podaniem dokładnej procedury magicznej łącznie ze wzywaniem demonów (sic!). Są też przewidziane terminy na najbliższe pół roku następnych rytuałów z taką samą intencją, wszystkie wybrane z klucza astrologicznego.

Jest jasne, że przy wyborze karty Wieża, która zapowiada w prognozowaniu katastrofę, w kontekście zdrowia jest tutaj użyta jako symbol pomieszania zmysłów, udaru albo tragicznego wypadku, a osoby, a raczej środowiska i stowarzyszenia czarnomagiczne, które to organizują, nie mają dobrych intencji. Ludzie ci zdają się nie wiedzieć, że pierwotna nazwa tej karty to "Wieża Boga", a więc nie zdziwię się, jeśli głupie, zwiedzione lub po prostu złe osoby, które wezmą udział w tym procederze czekają fatalne skutki w ich własnym życiu.

W odpowiedzi na te zapowiedzi stowarzyszenia chrześcijańskie zalecają czytanie Psalmu 23 w intencji zdrowia i powodzenia prezydenta oraz całego narodu:

Psalm Dawidowy

Gwiazda, Hanson-Roberts Tarot1 Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego.
2 Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach.
Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć:
3 orzeźwia moją duszę.
Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach
przez wzgląd na swoje imię.
4 Chociażbym chodził ciemną doliną,
zła się nie ulęknę,
bo Ty jesteś ze mną.
Twój kij i Twoja laska
są tym, co mnie pociesza.
5 Stół dla mnie zastawiasz
wobec mych przeciwników;
namaszczasz mi głowę olejkiem;
mój kielich jest przeobfity.
6 Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną
przez wszystkie dni mego życia
i zamieszkam w domu Pańskim
po najdłuższe czasy.

Warto zauważyć, że Vivian Robson pisze, że koniunkcja Słońca z gwiazdą Skat wiąże się z "oskarżeniami rzucanymi przez towarzystwa/kręgi mediumiczne zniweczone dzięki pomocy przyjaciół".

 

Józefina Jagodzińska,
luty 2017, Warszawa

 

1. David Moye, Witches plan to cast Mass Spell Against Donald Trump, "The Huffington Post", 23.02.2017, dostęp: 23.02.2017
2. Natalie Mumescl, Witches around the world plot mass spell against Trump, "New York Post", 24.02.2017, dostęp: 24.02.2017

Tekst pochodzi ze strony - www.uni-garden.com - Astrologia i Tarot w praktyce - Warszawa.