Zaćmienie Księżyca 7 sierpnia 2017

Autorka: Józefina Jagodzińska

7 sierpnia 2017 o godzinie 20:22 naszego czasu nastąpi apogeum częściowego zaćmienia Księżyca. Koniec zaćmienia częściowego nastąpi o  21:18, a zaćmienia półcieniowego o 22:51, a więc jest to wystarczająco długi czas, o ile pogoda dopisze, żeby zobaczyć czerwonawy, "nadgryziony" Księżyc.

Co na to astrologia? Zaćmienie nastąpi na pełni w znaku Wodnika, w opozycji do Słońca w koniunkcji z Marsem. Warto zwrócić uwagę na to, że zaćmienie nastąpi w 15 stopniu Wodnika, który jest opisywany wedle symboli sabiańskich jako "wielki biznesmen siedzący za swoim biurkiem", co wzmacnia znaczenie kwestii finansowych i korzystnych zmian na tym tle, podobnie jak w przypadku Słońca znajdującego się w VI domu. Dla osób z obsadą Lwa symbol sabiański jest znaczący w  kontekście końca dotychczasowych kłopotów: "
burza skończyła się; cała natura raduje się w promieniach lśniącego słońca". Nie należy się bać nagłych, nawet agresywnych zwrotów akcji - przyniosą one wymierne korzyści. Można powiedzieć, że w przypadku tej pełni "do odważnych świat  należy", jeśli należy się do osób, które mają obsadzone te dwa znaki. Trygon Księżyca do Jowisza w VII domu, rządzonego przez Wenus w V domu wskazuje, że w przypadku osób z obsadą Wodnika wchodzą w grę korzystne rozstrzygnięcia rodzinno-majątkowe oraz pogodzenie interesów, które dotychczas mogły wyglądać na sprzeczne.

Warto zwrócić uwagę na to, że ta pełni jest jednocześnie w konfiguracji z dwiema planetami pokoleniowymi - razem z Neptunem i Plutonem tworzą one Bumerang z wyładowaniem na Księżycu, co jeszcze głębiej podkreśla związek pomiędzy tymi dwoma znakami oraz wskazuje na to, że zmiany ogarną także sprawy związane z sektorami I i XI, a więc wgląd i zmianę sposobu widzenia samego siebie oraz priorytetów, a także poważne podejście do wartości, pogłębienie przyjaźni, a dla czekających na poważny związek małżeństwo na resztę życia. Należy się przy tym spodziewać niestandardowej kolei rzeczy, ponieważ obydwie planety pokoleniowe są w retrogradacji.

Na zmiany nie będzie trzeba długo czekać -  nastąpią one w ciągu najbliższych czterech miesięcy, przy czym największe zmiany będą dotyczyły okresu od 7 sierpnia do 15 września. Zmiany, ze względu na umiejscowienie Księżyca dla osób zamieszkujących teren Polski będą spektakularne.

Zaćmienie Ksieżyca, horoskop
 
Linki do nagrań na YT:
Zaćmienie Księżyca 7 sierpnia 2017 - cz. 1
Zaćmienie Księżyca 7 sierpnia 2017 - cz. 2

       

Józefina Jagodzińska,
29 lipca 2017, Warszawa

 Kategorie:  astrologia, astrologia tranzytowa, astrologia wydarzeniowa, astrologia mundalna,  astrologia prognostyczna.

Tekst pochodzi ze strony - www.uni-garden.com - Astrologia i Tarot w praktyce - Warszawa.