UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Ja jestem Twoja i Ty jesteś mój, i tak trwamy razem. Przecież nie może być inaczej."

Johann Wolfgang Goethe

Mars w znakach 2018

Jesteś w: Teksty » Varia » Teksty archiwalne


Autorka: Józefina Jagodzińska

Diego Velázquez, Mars odpoczywający, ok. 1638Mars w 2018 roku porusza się ruchem prostym do 26 czerwca, by następnie retrogradować przez dwa miesiące, do 27 sierpnia. Następnie, do końca roku znów znajduje się w ruchu prostym. Co na to astrologia?

Dzięki retrogradacji Mars przebywa aż 154 dni, czyli pięć miesięcy w Wodniku i 90 dni w znaku Koziorożca. Obydwa znaki są rządzone przez Saturna, który znajduje się obecnie w swoim własnym znaku. W Koziorożcu nastąpi więc koniunkcja Marsa i Saturna, która zwykle nie jest zbyt korzystna, ale w tym wypadku mamy do czynienia z planetą we własnym znaku i planetą wyniesioną. Koniunkcja Marsa najpierw z Saturnem, a później Plutonem będzie odczuwalna od 18 marca do 14 maja.  To oznacza, że koniec tranzytu Marsa przez Koziorożca pokrywa się z wejściem Urana do Byka i utworzeniem klasycznej kwadratury pomiędzy Marsem a Uranem.

Niekorzystne skutki tej koniunkcji, a następnie stellium w Koziorożcu będą nieprzyjemnie odczuwalne dla pozostałych znaków kardynalnych, czyli Wagi, Barana i Raka.

Na początku wakacji Wenus i Mars wchodzą w opozycję na osi Lew - Wodnik na przełomie I i II dekanatu. To będzie sprzyjało osobom z mocną obsadą tych znaków oraz pozostałym znakom ognistym i powietrznym. Wenus wchodzi w opozycję z Marsem 14 czerwca, na nowiu w Bliźniętach, co wskazuje na nowe otwarcie dla osób z mocną obsadą I i II dekanatu Wodnika i Lwa oraz III dekanatu Bliźniąt i Strzelca. Ten czas jest szczególnie ważny dla tych, którzy chcą zmienić swoją sytuację rodzinną, przeprowadzić się, zamieszkać razem, założyć rodzinę itd.  Opozycja trwa do 28 czerwca, przy czym uściślenie następuje 21 czerwca.

Trzeci najważniejszy aspekt Marsa w tym roku to jego koniunkcja  Lilith, która będzie trwała od 25 lipca do 19 października.  Jest ona ważna dla osób, które mają obsadę Wodnika i pozostałych znaków powietrznych w I i II dekanacie oraz dla tych, które mają obsadzone znaki stałe w I i II dekanacie, w tym szczególnie dla Skorpiona.
Osoby z planetami wrażliwymi w Wodniku powinny zwracać większą uwagę na sprawy zdrowotne w tym czasie. Okres ten przyniesie zmiany i pozwoli wyjaśnić i rozwiązać  zadawnione sprawy związane z pracą twórczą, kłopotami z dziećmi oraz ze związkami romantycznymi.

 

Żywioł Marsa
Liczba dni w roku
Retrogradacje
 Ogień 49
 -
 Ziemia 90 15
 Powietrze 15448
  Woda 72 -

 

 

Aspekty Marsa z Wenus w 2018 roku:

Aspekty Marsa z planetami dalszymi w 2018 roku:


Mars w znakach
 Direct
& retro
Daty ingresów
Dni
SkorpionD9 grudnia 201725
StrzelecD 26 stycznia 201849
Koziorożec
D17 marca 2018
60/90
Wodnik
D
16 maja 2018
41/154
Wodnik
R
26 czerwca 2018
48/154
Koziorożec
R
13 sierpnia 2018
15/90
Koziorożec
D
27 sierpnia 2018
15/90
Wodnik
D
11 września 2018
65/154
Ryby
D
15 listopada 2018
47
Baran
D
1 stycznia 2019
*

Zobacz też:

Wenus w znakach 2018
Mars w znakach 2017
 

Józefina Jagodzińska,
6 lutego 2018, Warszawa


Kategorie:  astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, tranzyty, planety osobiste.
Przeglądasz: Mars w znakach 2018 / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa