UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Śpiewaj swoim dzieciom."

H. Jackson Brown

Mars w znakach 2020Autorka: Józefina Jagodzińska

Szkoła francuska, Ares, ok. 1800Mars w 2020 roku zaczyna swój bieg od ostatnich stopni znaku Skorpiona, a więc podobnie jak w 2019 roku rok zaczyna się od znaku w żywiole Wody. Tym razem jest jednak we własnym znaku, a  dodatkowo latem i jesienią spędza aż sześć miesięcy w swoim dziennym znaku, Baranie. Ponad połowa roku 2020 będzie więc związana wprost z wielkimi ambicjami, walką o poprawę lub utrzymanie własnej pozycji, realizacją celów życiowych, oraz last but not least z prokreacją.

Mars spędza najwięcej czasu w znakach ognistych - jego łączny pobyt w tych znakach to prawie dwie trzecie roku. To wskazuje na to, że osoby z obsadą znaków Strzelca, Barana i Lwa będą miały więcej energii, siły przebicia, optymizmu i skuteczności, niż zwykle. Czas ten sprzyja także wszelkiego rodzaju sportom i ruchowi, podróżom, rozpoczynaniu nowego etapu życia, nowym projektom oraz szeroko rozumianej samorealizacji.

Mars ze względu na swój długi pobyt w Baranie retrograduje właśnie w tym znaku, co przypomina sytuację sprzed sześciu lat, kiedy Mars spędził osiem miesięcy w znaku Wagi, od listopada 2013 do lipca 2014. Położenie Marsa w Baranie jest o niebo lepsze, co w konsekwencji będzie pomagało urzeczywistniać plany i marzenia nie tylko osobom z silną obsadą znaków ognistych.  Będzie to tym wyraźniejsze, że od dla osób z ognistą dominantą od końca stycznia do końca czerwca nastąpi seria okoliczności wymagających uporania się z trudnymi sprawami z przeszłości.

Wyjątek stanowią ludzie, którzy mają obsadzony znak Koziorożca - dla nich Mars w Baranie będzie się wiązał z irytującym uszczuplaniem ich pozycji i możliwości, przede wszystkim przez nieumiejętne, bezosobowe i przedmiotowe traktowanie osób neutralnych i potencjalnych sojuszników. Ta długotrwała kwadratura do planet znajdujących się w 2020 roku znaku Koziorożca, a więc do Jowisza, Saturna i Plutona, wzmocni w tym czasie tendencję do starć na planie jednostka a struktura społeczna, korporacja, państwo, etc. Proces ten łączy się z pierwszym wejściem Saturna do Wodnika trwającym od końca marca do początku lipca, co wyostrzy w tym okresie odczuwanie różnych systemowych patologii związane z tranzytem Plutona w Koziorożcu, który trwa od 2008 roku. Także osoby z obiektami w Raku, przede wszystkim w III dekanacie będą odbierać ten tranzyt jako nieprzyjemny, przede wszystkim pod kątem zdrowotnym i materialnym. Dla osób z planetami w Baranie i innych znakach ognistych tranzyt ten, trwający dłużej niż pobyt Jowisza w Koziorożcu będzie oznaczał uporanie się z częścią problemów, a owoce tego zwycięstwa będą zbierane w 2021 roku, podczas tranzytu Jowisza w Wodniku.

Żywioł Marsa
Liczba dni w roku
Retrogradacje
 Ogień23065
 Ziemia43-
 Powietrze44-
  Woda49
-

 
Połączenia Wenus i Marsa w 2020 roku:

Aspekty Marsa z planetami dalszymi w 2020 roku:

 Koniunkcje

Opozycje

Mars w znakach
 Direct
& retro
Daty ingresów
Dni
SkorpionD19 listopada 20192/45
StrzelecD 3 stycznia 202044
Koziorożec
D16 lutego 2020
43
Wodnik
D
30 marca 2020
44
Ryby
D
13 maja 2020
47
Baran
D
28 czerwca 2020
74/186/192
Baran
R 28° 8'30"
9 września 2020
65/186/192
Baran
D 15°14"14 listopada 2020
47/186/192
Byk
D
6 stycznia 2021
57
Bliźnięta
D
4 marca 2021
*


Zobacz też:

Wenus w znakach 2020

 

Józefina Jagodzińska,
grudzień 2019 - styczeń 2020, Warszawa


Kategorie:  astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, tranzyty, planety osobiste.
Przeglądasz: Mars w znakach 2020 / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa