Rektyfikacja horoskopu

R ektyfikacja – to  odnoszący się do różnych dziedzin termin mający takie znaczenia jak: prostowanie, sprostowanie, wzorcowanie, wyjaśnienie, rewizja.

Rektyfikacja horoskopu to zbiór technik, które pozwalają ustalanie lub doprecyzowanie nieznanej godziny urodzenia na podstawie przebiegu życia i innych cech właściciela horoskopu.  Rektyfikacja astrologiczna jest również stosowana w uściślaniu godzin wydarzeń, choć jest to mniej popularna praktyka.

Jeśli godzina urodzenia jest nieznana, nie można przeprowadzić sesji astrologicznej - ani horoskop urodzeniowy, ani prognostyczny nie są możliwe do realizacji, ponieważ przy dacie dziennej urodzenia znane są jedynie położenia planet i Słońca, ale nie wiadomo, jakie dokładnie jest położenie Księżyca oraz domów. W przypadku horoskopu urodzeniowego oznacza to brak ponad 30% danych potrzebnych do jego interpretacji, a w konsekwencji niewielką przydatność do tego stopnia okrojonej analizy astrologicznej. Z tego względu rektyfikacja godziny urodzenia jest przydatną techniką w praktyce astrologicznej.

Kategoria: Astrologia & horoskop.

Tekst pochodzi ze strony - www.uni-garden.com - Astrologia i Tarot w praktyce - Warszawa.