O mnie

 Jestem solarnym Wodnikiem z ascendentem w znaku Skorpiona. Interesuje mnie wiedza, którą można poddać weryfikacji i sprawdza się w praktyce. Zarówno ta, która wchodzi aktualnie do kanonu nauki, jak i ta, która obecnie nie znajduje tam miejsca. Kryteria to użyteczność, etyczność oraz sprawdzalność, a nie stereotypy, czy to naukowe, religijne, czy new ageowe. Myślę, że mogę się określić jako poszukiwacz prawdy.

Uczę astrologii i tarota na kursach oraz prowadzę sesje osobiste - indywidualne, partnerskie i zawodowe. Miejsce spotkań to Warszawa.  Jeśli sytuacja tego wymaga, stosuję też inne środki, które oferuje ezoteryka. Różne metody pozwalają dostrzec sens tego, co się stało w przeszłości, tego, co się  dzieje teraz oraz podpowiada, jak wykorzystać  szanse, jakie niesie przyszłość.

Charakter spotkań jest dostosowany do indywidualnych potrzeb.  Moja rola polega na wspieraniu wszelkich korzystnych dla klienta zmian tak, by z trudności wyłaniała się podpora w postaci konkretnych rozwiązań albo informacji, jak długo potrwa trudny okres i kiedy się skończy.

Publikacje

Piszę od czasu do czasu artykuły dla mediów popularyzujące medycynę naturalną i ezoterykę. Jak dotąd moje teksty ukazały się w mediach takich jak: Feniks, Zielone Brygady,  Wegetariański Świat, Wiedza Tajemna, Zdrowie oraz w portalach internetowych. Tu możesz przejrzeć niektóre z nich. Jeśli zajrzysz
tutaj, znajdziesz ostatnio opublikowany tekst z pisma Wróżka.

Projekty

Około 2004 roku pojawiła się pierwsza wersja strony; od tego czasu strona przeżyła liczne zmiany szaty graficznej oraz modyfikację zawartości; liczba dostępnych artykułów która systematycznie rośnie.
· Uni Garden

W 2007 roku założyłam forum Astrologia Ezoteryka Mistyka na portalu GoldenLine, które działało prężnie przez kilka lat do momentu, kiedy zmienił się właściciel i formuła tego miejsca, które przestało funkcjonować jako połączenie profilów zawodowych z grupami dyskusyjnymi, stawiając na pierwszym cele zawodowe.
· Astrologia Ezoteryka Mistyka

 
W 2007 roku maluję talię tarota, której nazwa nawiązuje do mojego nazwiska: 
·
Blueberry Tarot. Praca nad talią jest w toku, z przerwą na praktycznie cały tranzyt Urana przez znak Barana.

 
Od 2007 roku współtworzę encyklopedię polskich astrologów:
·  Astrowiki - internetowa encyklopedia astrologiczna.

 

W 2011 roku założyłam fanpage mojej strony na Facebooku:
· Uni Garden - ukazują się tu różne bieżące informacje dotyczące astrologii i tematów pokrewnych.

 
Od 2017 roku prowadzę vloga o różnorodnej tematyce, związanej duchowością i ezoteryką:
·  vlog Józefina Jagodzińska.


Peregrynacje

Od 2004 do 2010 roku współtworzyłam polski portal popularyzujący Hunę. W pewnym momencie jednak bardziej zajmujący stał się dla mnie hawajski ruch niepodległościowy, niż Huna. Kontakt z rdzennymi Hawajczykami przekonał mnie, że Huna która zapożycza pewne elementy hawajskiej kultury, jednak jest konstruktem na wskroś okcydentalnym, mającym znamiona duchowego kolonializmu.  Wedle mojej oceny nie jest o zjawisko odosobnione, tylko ogólny trend, który miałam okazję obserwować w bardzo podobnym wydaniu  na przykładzie buddyzmu, którym żywo interesowałam się między 2012 a 2015 rokiem. Buddyzm dał mi umiejętność zwiększonej koncentracji, a kilkaset tysięcy mantr, ku mojemu zdumieniu, dobrze przygotowało mnie do tego, żeby lepiej zrozumieć duchowe koncepcje, rolę i prawdę chrześcijaństwa.


Kilka słów o mojej drodze

Budzenie świadomości zaczęło się u mnie od wegetarianizmu. Już jako dziecku szkoda było mi  zwierząt, tym bardziej, że w trafiałam na informacje o ludziach (jak Leonardo da Vinci) i całych nacjach (Hunzowie), które miały się dobrze na wegetariańskim wikcie.  8 kwietnia 1992 roku zostałam wegetarianką i była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Z punktu widzenia astrologa zmiana ta była związana z tranzytem Plutona przez ascendent i Księżyc.

Pierwszym krokiem w kierunku ezoteryki była chińska wyrocznia I Cing, którą przyniósł  do domu na początku lat 90-tych roku mój starszy brat i którą ze zdziwieniem i zapałem studiowaliśmy zastanawiając się, jakim sposobem to działa. Nadal mam to wydanie czasopisma Fikcje i Fakty, w którym ukazało się owa wyrocznia. Stoi na półce z orientaliami obok innych tłumaczeń Księgi Przemian.

Następnie była numerologia, która pojawiła się w 1994 roku razem z książką Nataszy Czarmińskiej Liczby losu i niedługo potem Tarot - za sprawą książki Jana Witolda Suligi i kart Tarota Marsylskiego wydanych razem z książką Heleny Starowieyskiej. Nomen omen, książki i karty Pań Czarmińskiej i Starowieyskiej zostały zostały wydane przez Wydawnictwo Wodnika.

Parę lat później (1998-2001) w Collegium Psychotronicznym w Warszawie studiowałam dwa dopełniające się kierunki - psychologię alternatywną i medycynę naturalną. Bardzo mi wtedy zależało, by znaleźć szkołę, w której nauczę się ziołolecznictwa i okazało się, że Collegium Psychotroniczne oferuje najwięcej zajęć w tym zakresie, więcej niż farmacja (sic!). Okazało się też, że jest tam mnóstwo innych ciekawych zajęć. Wtedy też, w październiku 1998 po raz pierwszy zetknęłam się z jogą, rok później także z qigongiem.

 
Od 2001 roku praktykuję qigong (niestety z przerwami) i różne formy medytacji. Z tą ostatnią wiążę fakt, że od 2002 roku uaktywniła się we mnie spontanicznie pamięć przeszłych wcieleń. W tej chwili pamiętam ich kilkadziesiąt, z ciągłością trzystu lat wstecz. Pamięć tego typu jest jednak jedynie wstępem do spraw istotniejszych.

Od 2007 roku prowadzę kursy tarotowe i kursy astrologiczne. Badam też wpływ i charakter nowo odkrytych ciał niebieskich, jakie znajdują się w Układzie Słonecznym, czyli planety karłowate, znajdujące się za Plutonem: Haumeę, Makemake, Prozerpinę (Eris)  i Sednę.

W czasie wolnym uczę się, czytam, piszę do szuflady i jeżdżę w w piękne miejsca. Listę moich nauczycieli, których wiedzę rekomenduję znajdziesz tutaj.

 
Józefina Jagodzińska

Tekst pochodzi ze strony - www.uni-garden.com - Astrologia i Tarot w praktyce - Warszawa.