UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Większość ludzi jest subiektywna w stosunku do siebie i obiektywna w stosunku do wszystkich innych; niekiedy aż za bardzo obiektywna."

Soren Kierkegaard

Tarot BaśniowyTarot Baśniowy (Fairytale Tarot) jest to talia pokrewna duchem książce Clarissy Pinkoli Estes Biegnąca z wilkami i temu nurtowi współczesnej kultury, jaki Anglosasi nazywają etnopsychologią.

Ta interesująco zilustrowana talia ma trójkę autorów: tandem projektantów i wydawców Alexa Ukolov & Karen Mahony oraz Irinę Triskovą, czeską ilustratorkę. Para, która zaprojektowała tę talię, Rosjanin z Krymu i Irlandka, która postanowiła mieszkać i otworzyć wydawnictwo tarotowe w Pradze, mieście alchemików, kabalistów i heretyków.

Dobór baśni jest ciekawy. Wiele spośród nich nie znałam wcześniej, co stanowi ogromny plus. Są to tak opowieści zaczerpnięte z różnych źródeł, np.:
- Baśnie braci Grimm, które reprezentują takie karty jak Głupiec (Kot w butach), Cesarzowa (Kopciuszek); Sąd Ostateczny (Królewna Śnieżka);
- słowiańskie podania i baśnie - Arcykapłanka (Libusza), Śmierć (Kum Śmierć); paź buław
(Wasylisa);
- baśnie Andersena - Cesarz (Słowik), Rydwan (Królowa Śniegu), Diabeł (Czerwone trzewiczki).

Zakochałam się w tej talii po zobaczeniu Wasylisy: Mądra Wasylisa - Tarot Baśniowy

Obrazki w tej talii na początku mnie nie zachwyciły. Dopiero w trakcie oglądania dotarło do mnie, że są narysowane tak jak w dobrych wydaniach baśni dla dzieci: nie są śliczne, słodziutkie i ... banalne. Stają się piękne i zrozumiałe, gdy poznamy baśń, jaka jest przedstawiona na danej karcie.

Nie to jest piękne, co jest piękne, ale co się komu spodoba i co nabiera wartości dzięki uwadze, jaką dajemy temu czemuś albo komuś.
Czyż nie takie jest życie?

Talia dobrze sprawdza się przy wróżeniu, o ile znamy opisywane baśnie. W innym wypadku, mimo całej ich urody, trudno będzie zrozumieć znaczenie wielu kart, które odbiegają tak od kanonu RWS, jak i marsylskiego, szczególnie gdy w grę wchodzą małe arkana. Jest to jednocześnie gratka dla kolekcjonerów - każdy z rysunków jest dopracowany i wnosi powiew świeżości, jeśli porówna się je z zestandaryzowanymi ilustracjami w taliach wydawanych przez wielkie firmy tarotowe jak Lo Scarabeo czy US Games.

Wasylisa to jedna w wielu przemyślanych, ciekawych kart w tej talii. Kilka innych:

Pióro Finista Jasnego, Cud - Sokoła - Tarot BaśniowyKrzesiwo - Tarot Baśniowy

Jagódka aka Roszpunka - Tarot Baśniowy Dzikie łabędzie - Tarot Baśniowy


Józefina Jagodzińska
2007-2015, Warszawa

Kategorie: tarot, talia tarota, talie tarota,  tarot baśniowy, tarot kolekcjonerski, recenzje.

Przeglądasz: Tarot Baśniowy / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa