UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Piekło jest pełne dobrych zamiarów i chęci."

George Herbert

Tarot HarmoniousHarmonious Tarot - SłońceHarmonious Tarot, w polskim tłumaczeniu znany jako Tarot Harmonii jest piękną, wysmakowaną i subtelną talią. Pełno na niej kwiatów, światła i właśnie harmonii. Na stronach Aeclectica porównuje się pracę  z Harmoniousem do siedzenia w słoneczny wiosenny dzień w ogrodzie różanym - i tak jest. W moim wypadku te karty to miłość od pierwszego wejrzenia.

Skany internetowe znacznie zubażają urodę talii,  która na ekranie może się wydawać blada i przeładowana, a tymczasem na żywo jest jedną z najbardziej czarownych  i delikatnych kart tarota, jakie znam. 80% kobiet, jakim stawiam karty, wybiera właśnie Harmoniousa spośród kilkunastu innych talii, a to o czymś świadczy. Jeśli lubisz takie filmy, jak Zaczarowany kwiecień, Pokój z widokiem czy Rozważna i romantyczna, te karty także Ci się spodobają.

Harmonious Tarot doskonale sprawdza się w sprawach miłosnych, a także przy pytaniach o najbliższą rodzinę i  przyjaciół.  Wróżby miłosne, wróżby na Walentynki, wróżba na wieczór panieński to idealne tematy dla takiej talii. Jednak solidnie opracowany dwór denarów sprawia, że karty te równie dobrze pracują przy pytaniach o zabezpieczenie majątkowe, posiadanie i pracę, zwłaszcza twórczą. Wszak w epoce wiktoriańskiej stan posiadania był bardzo istotny i to właśnie wtedy Wielka Brytania wyrosła na imperium, w którym słońce nigdy nie zachodzi. Nieprzebrana ilość elementów wziętych prosto z natury pomaga też przy wróżeniu w sprawach dotyczących takich tematów jak zdrowie, dieta, rekonwalescencja i zmiany trybu życia.

Piękna i Bestia - Walter CraneRysunki na kartach  są kombinacją  stylu wiktoriańskiego, wiejskiego ogrodu kwiatowego i różnych czasów odmalowanych tak, jak je przedstawiano w epoce wiktoriańskiej w mniej i bardziej amatorskich teatrzykach, w które tak lubiono się bawić. Ubrania postaci są mieszanką strojów noszonych w różnych epokach aż do XIX-go wieku, fantastyki, klasycznych greckich strojów i masy kwiatów.  Pojawiają się też na kartach postacie historyczne - np. Król mieczy wygląda jak  Henryk VIII,  znany z sześciu ożenków i oddzielenia od Rzymu Kościoła Anglikańskiego. Błyskotliwy koncept, żeby tego, kto dokonał rzeczywistego podziału, dotyczącego na głębokim poziomie świata idei (do jakiego wszak należy świat religii), przedstawić właśnie jako króla mieczy! 

Jak widać z wyliczenia powyżej, na kartach jest mnóstwo różnych elementów, ale dzięki jednorodnemu stylowi wszystko to razem w tej talii gra, jest harmonijne,  atrakcyjnie, prosto z planety Wenus.

Harmonious Tarot to hołd złożony twórczości znanego angielskiego malarza, projektanta i ilustratora Waltera Crane'a, żyjącego i tworzącego w XIX wieku. Jego rysunki,  nieco zmodyfikowane przez Ernesta Fitzpatricka doskonale wpisują się w symbolikę kart tarota. Obrazki na kartach są bliskie znaczeniowo popularnej talii Rider-Waite-Smith, także na arkanach małych, jednak są to twórcze, przemyślane adaptacje. Zgodnie tradycją starszych tarotów Sprawiedliwość jest tu na VIII miejscu, a Siła na XI, co  cieszy, ponieważ podobna kolejność kart będzie w Blueberry Tarot , który powstaje od kwietnia tego roku.

 Oto kilka pięknych kart z tej talii:

Harmonious Tarot - GwiazdaHarmonious Tarot - Dziesiątka DenarówHarmonious Tarot - Arcykapłanka

 


Józefina Jagodzińska
VIII.2007, Warszawa


Kategorie: tarot, talia tarota, talie tarota, tarot romantyczny, tarot wiktoriański, recenzje.

 

 
Przeglądasz: Tarot Harmonious / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa