FAQ - popularne pytania o stawianie tarota

PYTANIA O STAWIANIE KART TAROTA
© Józefina Jagodzińska

 1. Co to jest tarot?
 2. Dlaczego tarot działa?
 3. Jak działa tarot? Jak wygląda sesja tarotowa?
 4. Jak przygotować się do sesji tarotowej?
 5. Ile czasu trwa sesja tarotowa?
 6. Jak umówić się na sesję? Jak długo się czeka na spotkanie?
 7. Czy jest możliwość spotkania lub sesji tego samego dnia?
 8. Czy osobiste spotkanie nie jest bardziej miarodajne, niż kontakt telefoniczny albo internetowy?
 9. Jak często można mieć stawiane karty?
10. Jaki typ osób pojawia się u Pani na sesjach?
11. Czy odmawia Pani czasem postawienia kart?
12. Czy są pytania, na które Pani nie odpowiada?
13. Czy przygotowuje Pani wersje pisemne?
14. Muszę  nagle zrezygnować z umówionej sesji - co wtedy?
15. Nic / ważna dla mnie część  z tego co Pani mówiła na sesji się nie sprawdziła, co teraz?
16.  Czy tarocista to jasnowidz?
17. Czy tarot to magia?
18. Mam wątpliwości, czy skorzystać z tarota, jestem osobą religijną, co Pani doradza?
19. Jestem osobą religijną, nie może mi Pani postawić kart anielskich zamiast tarota?
20. Byłem na kartach u X, co Pani o tym myśli?
21. Czy może Pani zdjąć ze mnie zaklęcie / klątwę / przekleństwo?
22. Czy potrzebuje Pani zdjęcia do stawiania kart?
23. Czy mogę przyjść na spotkanie z córką / siostrą / narzeczonym?
24. Czy powie mi Pani coś z numerologii na sesji tarota?  Czy dowiem się czegoś o swoim horoskopie?
25. Czy może Pani sprawić, żeby mój narzeczony wrócił? Potrzebuję magii miłosnej. Potrzebuję rytuału na przywrócenie miłości. Czy postawi Pani karty tak, żebyśmy byli razem?
26. Może mi Pani sprawdzić numery w totolotka?


Umów się na spotkanie: tel. kom. +48 508 967 019, uni.garden@gmail.com

ODPOWIEDZI


1. Co to jest tarot?


Tarot jest najbardziej dopracowanym zachodnim systemem dywinacji bazującym na symbolice kultury łacińskiej i wartościach chrześcijańskich który powstał we Włoszech sześćset lat temu, w XV wieku. Klasyczna talia tarota składa się z 78 kart z obrazkami przedstawiającymi symboliczne, archetypowe sytuacje.

Poza prognozowaniem przyszłości, znanym popularnie jako wróżenie, tarot służy takim celom jak edukacja, medytacja, gra w karty, kreatywne pisanie, kolekcjonowanie talii jako dzieł sztuki etc.

Dzięki osobom, które rozumieją symbolikę tarota i potrafią stawiać karty, można diagnozować problemy, znajdować dla nich rozwiązania oraz przyglądać się możliwym wariantom przyszłości.

Te właściwości sprawiają, że tarot w rękach etycznej i odpowiednio wykształconej osoby stanowi doskonałe narzędzie służące  doradzaniu i pomaganiu innym.

Tarot jest więc pokrewny wielu innym dziedzinom popularnego obecnie coachingu, łącząc doradztwo, elementy pomocy psychologicznej z pomocą duchową i dywinacją. Proporcje wymienionych wyżej elementów zależą od indywidualnych zdolności i predyspozycji danego tarocisty.


2. Dlaczego tarot działa?


Krótka odpowiedź: z takich samych powodów, jak grawitacja.

Dłuższa odpowiedź: jesteśmy istotami duchowymi. Mamy, niezależnie od poglądów, takie właściwości jak intuicja, przeczucia, zdolność do proroczych snów. Podobnie jak istnieją osoby, które widzą więcej kolorów, mają czulszy słuch czy wyższe zdolności matematyczne, są też ludzie bardziej utalentowani w dziedzinach, które wykraczają poza  aktualny paradygmat nauki, w tym zdolności związane z prognozowaniem możliwych wariantów przyszłości. Tarot jako technika predykcyjna ma na tyle dobrze skonstruowany systemem znaków, że w dobrych rękach jest wystarczająco precyzyjnym narzędziem do badania i diagnozowania spraw z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, a co za tym idzie, doradzania w jaki sposób możemy zoptymalizować naszą aktualną sytuację.
 

3. Jak działa tarot? Jak wygląda sesja tarotowa?

W przypadku stawiania kart osoba, która je stawia, odpowiada
na pytania osoby zainteresowanej na podstawie wiedzy, intuicji i doświadczenia na poziomie duchowym i życiowym, używając do tego odpowiednich rozkładów kart.

Mogą to być także pytania domyślne, np. ktoś chce się dowiedzieć ogólnych trendów dotyczących danego okresu nie precyzując dokładnie pytania i wtedy tarocista dobiera odpowiedni rozkład ogólny, w którym są uwzględnione podstawowe tematy dotyczące dziedzin interesujących większość ludzi  takich jak zdrowie, rodzina, życie miłosne, pieniądze i praca.


4. Jak przygotować się do sesji tarotowej?


Warto ułożyć listę pytań od najważniejszych do najmniej ważnych - jeśli nie starczy zarezerwowanego czasu na wszystko, najważniejsze sprawy zostaną omówione. Wskazane jest, by znaleźć spokojny moment, tak żeby inne sprawy nie kolidowały ze spotkaniem. W przypadku sesji telefonicznych i internetowych warto zadbać o miejsce, gdzie nikt nie będzie przeszkadzał (dzieci, psy itd.).


5. Ile czasu trwa sesja tarotowa?

To zależy od potrzeb osoby składającej zamówienie. Minimalny czas, jaki można zarezerwować to kwadrans, standardowa dłuższa sesja trwa godzinę, w wyjątkowych, uzgodnionych przypadkach sesje są dłuższe. Sesje trwające krócej niż godzinę są możliwe tylko w wersji telefonicznej i internetowej.


6. Jak umówić się na sesję? Jak długo się czeka na spotkanie?

Możesz zadzwonić od wtorku do piątku w godzinach od 10:00 do 19:00 pod nr: +48 508 967 019 lub napisać e-maila na uni.garden@gmail.com. Termin zależy od możliwości czasowych obydwu stron, zwykle spotkanie odbywa się tydzień - dwa od terminu wpłaty. Sesje telefoniczne i internetowe mają krótszy okres oczekiwania.


7. Czy jest możliwość spotkania lub sesji tego samego dnia?

O ile terminarz na to pozwala, to tak, można się umówić na sesję telefoniczną lub internetową z przelewem natychmiastowym typu elixir. Taka natychmiastowa sesja ma cenę o 25% wyższą od standardowej. Nie honoruję potwierdzenia przelewu, ponieważ zdarzają się fałszywki. Sesje osobiste są możliwe tylko z rezerwacją z wyprzedzeniem.


8. Czy osobiste spotkanie nie jest bardziej miarodajne, niż kontakt telefoniczny albo internetowy?


Istnieje zauważalna grupa ludzi, która woli spotkania osobiste niż na odległość. Część z nich uważa, że bezpośredni kontakt "wzmacnia" wróżbę, natomiast ja nie widzę takiej zależności.


9. Jak często można mieć stawiane karty?


To zależy od osoby i jej sytuacji, jednak nie za często, choćby z tego względu, że część osób ma tendencję do uzależnienia od spotkań, na których ich życie jest głównym i jedynym tematem. Użyteczność i umiar są dobrą pomocą w określeniu, czy dana sesja jest potrzebna. Nie widzę przeszkód, żeby pytać o swoje sprawy kilka razy w roku, natomiast powtarzające się nalegania o kilka sesji w miesiącu świadczą o nieodpowiednim podejściu do spotkań tarotowych i potencjalnym uzależnieniu. Zobacz też nagranie na vlogu na ten temat.


10. Jaki typ osób pojawia się u Pani na sesjach?

Są to osoby w różnym wieku, z różnych środowisk, mają bardzo różne koleje życiowe i kariery zawodowe. Myślę, że to co je łączy, to że nie szukają sensacji na swój temat, a konkretnej porady i pomocy na ścieżce duchowej.


11. Czy odmawia Pani czasem postawienia kart?


Tak - kart nie powinno się stawiać osobom, które np.: chcą na sesje umawiać się bardzo często, niepełnoletnim, silnie wzburzonym, zachowującym się obraźliwie, z zaburzeniami psychicznymi, zaburzeniami wywołanymi środkami zmieniającymi świadomość etc.


12. Czy są pytania, na które Pani nie odpowiada?

Tak, np. kiedy pytania nieetyczne, takie, które mają komuś zaszkodzić, dotyczące wiedzy o intymnym życiu byłych partnerów, związane z działalnością kryminalną etc.


13. Czy przygotowuje Pani wersje pisemne?

Bardzo rzadko, cena takiej sesji jest niekorzystna w stosunku do liczby informacji. Mówienie jest szybsze niż pisanie, więc na sesji "żywej" pytający zyskuje więcej wiedzy.


14. Muszę  nagle zrezygnować z umówionej sesji - co wtedy?


Jeśli sesja jest odwoływana z wyprzedzeniem większym niż 48 godzin, zgodnie z życzeniem osoby zamawiającej  przekładamy ją na inny termin lub dokonuję 100% zwrotu środków. Odczyty są płatne z góry na numer konta wskazany e-mailem: uni.garden@gmail.com.

Jeśli sesja jest odwoływana poniżej 48 godzin od ustalonego terminu, 50%  wpłaconej sumy jest potrącane na koszty operacyjne, takie jak opłata za salę / korekta terminarza.

Jeśli sesja jest przekładana na inny termin poniżej 48 godzin, 25% wpłaconej sumy jest potrącane na koszty operacyjne, takie jak opłata za salę / korekta terminarza.


15. Nic / ważna dla mnie część  z tego co Pani mówiła na sesji się nie sprawdziła, co teraz?

Jeśli odczyt był niemiarodajny, w ramach reklamacji jest możliwy całościowy/częściowy zwrot pieniędzy lub sesja reklamacyjna wedle życzenia.

Reklamacji nie podlegają np.:

- ścisły czas prognozy (czas nie jest fatalistycznie zdeterminowany, nasze działania lub ich brak mają wpływ na przesunięcia wydarzeń);

- dana część prognozy nie sprawdziła się - np. przyszłość miała być taka, jeśli pytający zastosuje się do wskazówek, do których się nie zastosował lub zrobił coś wręcz odwrotnego (prognozy nie są deterministyczne, nasze zachowanie ma wpływ na przyszłość);

- sprawy, o które dana osoba w ogóle nie pytała na sesji, np. 15-minutowy odczyt zawierał pytania dotyczące sprzedaży samochodu i w danym okresie pytający złamał sobie nogę;

- pytania, w których pytający wprowadził w błąd/kłamał/ zataił część kluczowych informacji na temat danej sprawy, np. udawał osobę wolną a jest w związku małżeńskim.


16.  Czy tarocista to jasnowidz?

Nie, to dwie oddzielne sprawy. Tarocista stawia karty i  na ich podstawie udziela odpowiedzi, jasnowidzenie to przedłużenie zmysłu widzenia. Jest specyficznym i rzadkim talentem, który nie jest związany ze stawianiem kart. Bardzo rzadko zdarzają się osoby, które używają narzędzi obrazkowych - do czego może też służyć tarot - do wspierania talentu jasnowidzenia. Przykładem takiego człowieka był ks. Czesław Klimuszko, który jako narzędzia skupienia używał zdjęć chorych, którzy nie byli w stanie osobiście stawiać się na wizytę. O wiele częstsza jest sytuacja odwrotna, kiedy osoba stawiająca karty chce ze względów komercyjnych uchodzić za jasnowidza.


17. Czy tarot to magia?

Tarot jako narzędzie dywinacji nie jest związany z magią. Dywinacja wedle mojej wiedzy nie jest magią, póki człowiek korzysta z własnych możliwości, prosząc o boskie wsparcie. Przykłady biblijne takiej dywinacji to przepowiednie Józefa Egipskiego, kamienie wróżebne urim i tummim stosowane przez króla Dawida i kapłanów świątynnych, wybór dwunastego apostoła za pomocą losów w Dziejach Apostolskich. W podobnym tonie wypowiada się o prognozowaniu przyszłości św. Augustyn, starannie rozróżniając dywinacje w zależności od tego, czy są one inspirowane siłami wyższymi czy kontaktami o charakterze demonicznym.

Tarot, jak wiele innych narzędzi, może być używany jako artefakt magiczny, o ile  miesza się w stawianie kart przekazy mediumiczne od zmarłych / istot niewiadomej konduity, kradzież energii, składanie ofiar z krwi, rytuały seksualne i inne praktyki związane z istotami demonicznymi.

Znakomita większość ludzi stawiających karty tarota nie nie para się takimi rzeczami, jednak istnieje
mniejszość, widoczna jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, choćby z racji swojej krzykliwości, która robi złą opinię całej reszcie. Dla tej specyficznej grupy istnieją talie konstruowane specjalnie w tym celu, takie jak Tarot Thota i wszelkie taroty o tytułach i treściach związanych z iluminacją, nekromancją czy istotami demonicznymi. Takie talie, których jak szacuję jest ok. 15% na rynku, znacząco różnią się zawartością, stylem i symboliką od standardowych talii.


18. Mam wątpliwości, czy skorzystać z tarota, jestem osobą religijną, co Pani doradza?

Osoby, które żyją z pełnym przekonaniem w grupie wyznaniowej, która wyklucza wszelkiego rodzaju dywinację, wg mnie nie powinny zgłaszać się na stawianie kart. Dywinacja dowolnego rodzaju nie powinna służyć powiększaniu konfliktu wewnętrznego osoby, która szuka pomocy. Jeśli czujesz, że taka wizyta jest dla ciebie niewłaściwa, nie umawiaj się na sesję.


19. Jestem osobą religijną, nie może mi Pani postawić kart anielskich zamiast tarota?

Wiele osób żywi przekonanie, że karty anielskie zapewniają boską inspiracje, a tarot jest demoniczny. Jest to błędny pogląd choćby z tego względu, że karty anielskie zawierają zwykle imiona z Talmudu, który nie jest księgą świętą nawet dla wyznawców judaizmu, nie mówiąc o innych denominacjach. Nie ma żadnego potwierdzenia, że imiona te rzeczywiście są imionami aniołów, więc myślenie, że prognoza za pomocą takich kart będzie bardziej "święta" niż za pomocą tarota jest nieprawdziwa.

Natomiast co do tarota, to ponieważ jest to talia bazująca na chrześcijańskich wartościach, to karty które przedstawiają zło są złe (jak karta Diabeł), a karty przedstawiające dobro (jak Umiarkowanie) są dobre.

W każdym systemie symbole tego, że sprawy idą lub mogą iść źle są potrzebne, bez nich nie ma możliwości zrobienia koniecznych korekt.


20. Byłem na kartach u X, co Pani o tym myśli?

Jedną z podstawowych zasad stawiania kart jest to, że nie interpretuje się kart stawianych przez kogoś innego. Jeśli jesteś niezadowolony z sesji, zwróć się do tamtej osoby lub skorzystaj kilka tygodni później z porady gdzie indziej.


21. Czy może Pani zdjąć ze mnie zaklęcie / klątwę / przekleństwo?

Nie zajmuję się tym bezpośrednio, natomiast mogę w trakcie sesji doradzić osobie z takimi kłopotami, co należy zrobić, żeby rozwiązać
tego typu problemy.


22. Czy potrzebuje Pani zdjęcia do stawiania kart?


Nie potrzebuję zdjęcia do prowadzenia sesji. Fotografie są potrzebne jasnowidzom, a jeszcze częściej osobom stosującym tzw. NAO (nieinwazyjna analiza osobowości), czyli ocenę charakteru na podstawie wyglądu. Oczywiście, nic się nie stanie, jeśli przyniesiesz ze sobą zdjęcie, ale nie ma to znaczenia dla przebiegu sesji. Patrz także pkt 14.


23. Czy mogę przyjść na spotkanie z córką / siostrą / narzeczonym?

Tak, jeśli obydwie strony się na to zgadzają.


24. Czy powie mi Pani coś z numerologii na sesji tarota?  Czy dowiem się czegoś o swoim horoskopie?

Biegłość w danej dziedzinie wystarczy, żeby przeprowadzić odczyt jednym wybranym sposobem. Sesje łączące różne sposoby odczytu są dłuższe i droższe, wiec nie są optymalnym rozwiązaniem w większości wypadków.


25. Czy może Pani sprawić, żeby mój narzeczony wrócił? Potrzebuję magii miłosnej. Potrzebuję rytuału na przywrócenie miłości. Czy postawi Pani karty tak, żebyśmy byli razem?

Zmuszanie kogoś wbrew jego woli, żeby chciał z kimś, z kim nie chce być, to czarna magia.

Nie zajmuję się takimi rzeczami i odradzam - to bardzo ryzykowny pomysł, który grozi kłopotami ciągnącymi się latami. Takie klątwy miłości na zamówienie, bez względu na to, jak pięknie się nazywają, na dłuższą metę unieszczęśliwiają wiele osób wliczając w to tych, którzy je zamawiają.

Poprawna diagnostyka za pomocą kart polega na ustaleniu rzeczywistych możliwości na poziomie ludzkim - czyli np. czy jest szansa że były narzeczony wróci, czy jest sposób, żeby się z nim pogodzić i dogadać, a nie na manipulacji, wywieraniu wpływu czy magicznym czynieniu z niego niewolnika.

Wreszcie - jeśli przywiążesz do siebie szemranymi sposobami niewłaściwą osobę, to tracisz szansę spotkania i związania się z tą właściwą, przeznaczoną dla ciebie.


26. Może mi Pani sprawdzić numery w totka?

Nie, nie sprawdzam takich rzeczy i polecam korzystać z tego typu usług jedynie u osób, które są w stanie wiarygodnie udokumentować, że same wygrały poważniejszą sumę na loterii.

 

 

Józefina Jagodzińska
26 września 2019, Warszawa

Tekst pochodzi ze strony - www.uni-garden.com - Astrologia i Tarot w praktyce - Warszawa.